Morawiecki: Rząd PiS pogonił mafie VAT-owskie
W Davos, w Szwajcar trwa od 23 do 26 stycznia Forum Ekonomiczne, gdzie Polskę reprezentuje m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Goszcząc w programie "Gość Wiadomości", szef polskiego rządu mówił o sytuacji w kraju, ale także relacjonował przebieg spotkań na Forum.
VAT-owskie mafie i reforma sądownictwa
W trakcie rozmowy z dziennikarzem TVP, Morawiecki mówił m.in. o walce obecnego rządu z wyłudzeniami podatku VAT. – Po prostu PiS, rząd PiS pogonił bandytów, mafie VAT-owskie i dzięki temu odzyskaliśmy kradzione pieniądze, które często były wywożone, zresztą za granicę – tłumaczył premier, dodają, że "luka jeszcze jest, ale to jest do zrobienia".
Morawiecki stwierdził też, że widać coraz większe pozytywne zainteresowanie Polską, ale także "zrozumienie również dla tych aspektów, które czasami wydawały się niektórym kontrowersyjne, jak chociażby reforma wymiaru sprawiedliwości".
Jednocześnie premier przyznał, że w Davos nikt go o polską reformę sądownictwa nie pyta. – Akurat nie bardzo. Sam muszę poruszać ten temat, bo już tęsknię aż za tą tematyką i podkreślam że będzie ten wymiar bardziej niezawisły, bo to bardzo ważne, bardziej obiektywny, transparentny, przejrzysty, ale również bardziej efektywny – dodał Morawiecki.